Sigaranın insanları nasıl değiştirdiğine bakın. Eksi ve artı sembollerine basarak insan vücudunda gezinebilirsiniz. Kaydırma butonunu kullanarak sigara kullanan ve kullanmayan kişiler arasındaki farkı görebilirsiniz.

 

SİGARA KULLANAN

Sigara kullanan kişilerin cildi sağlıksız görünür çünkü sigara dumanındaki kimyasallar cildin elastikiyetini kaybetmesine neden olur. Elastikiyetini kaybeden cilt yorgun görünür ve kimse yorgun bir yüz görmek istemez. Sosyal medyada en ünlü 100 profil resminden sadece 2 tanesi sigara kullananlardandır.

SİGARA KULLANMAYAN

Sigara içmeyenlerin yüzü sağlıklı görünür çünkü cilt zararlı kimyasallara maruz kalarak kan dolaşımı yavaşlamaz. Sigara kullanmamanın kozmetikler kadar etkisi vardır. Cildiniz sağlıklı ve çekici görünür.

SİGARA KULLANAN

Sigara kullananlarda genellikle sivilce oluşur. Sigara içmek derideki kandolaşımını yavaşlattığı için enfeksiyon olma riski artar. Sigara kullananların sivilceleri normal kişilerinkine göre daha uzun sürede iyileşir.

SİGARA KULLANMAYAN

Sigara kullanmayanların derisi lekesiz kalır çünkü kan dolaşımı olması gerektiği gibidir. Böylece enfeksiyon olma ihtimali azalır ve sivilceler daha kısa sürede iyileşir.

SİGARA KULLANAN

Sigara kullananların cildi daha erken kırışır. Sigara içmek ciltteki kollajeni ve elastin seviyerini azaltır ki bu da cildin elastikiyetini kaybederek kırışıklıkların oluşmasına neden olur.

SİGARA KULLANMAYAN

Araştırmalara göre sigara kullanmayanların cildi, 25 yıldır günde bir paket kullanan birine göre beş kat daha geç kırışır.

SİGARA KULLANAN

A yellow smile reveals the smoker. The discolouration is caused by tar getting stuck in the cracks of the tooth enamel.

SİGARA KULLANMAYAN

If you don’t smoke you get less tartar which is really uncomfortable to remove. Non-smokers are also four times less likely to get oral cancer.

SİGARA KULLANAN

Sigara içenlerin ağzı kötü kokar. İnsanların %20'si ilişkilerini sigara yüzünden sonlandırıyor. Sonuçta ağız kokusu çekici bişey değildir.

SİGARA KULLANMAYAN

Sigara kullanmayanların ağzı kötü kokmaz ve ağızlarından yeşil renkli balgam çıkmaz. Ayrıca çoğu ünlü ropörtajlarında sigara kullanmayan kişilerle görüşmeyi tercih ettiğini söyler.

SİGARA KULLANAN

Sigara kullanan kişi sarı gülümsemesiyle belli olur. Dişteki renk bozukluğunun sebebi katranın diş minelerindeki çatlaklara yapışmasıdır. Ayrıca sigara kullanmak ve burundan teneffüs etmek ağız kanserine de yol açar.

SİGARA KULLANMAYAN

Sigara kullanmazsanız dişlerinizde daha az tartar oluşur. Sigara kullanmayanların kullananlara göre ağız kanseri olma olasılığı dört kat daha azdır.

SİGARA KULLANAN

Sigara kullanan kişilerin saçları daha kırılgan, kelliğe ve beyazlamaya daha yatkın olurlar. Sigara dumanından çıkıp saçına gelen kimyasallar saçların uzamadan kırılmasına neden olur.

SİGARA KULLANMAYAN

Sigara kullanmayan erkeklerin saçlarının rengi daha parlak durur ve sigara içenlere nazaran daha kaliteli ve daha uzun saçlara sahip olurlar.

SİGARA KULLANAN

Sigara kullananlar kullanmayanlardan daha streslidir. Sigara içmenin yan etkilerinden biri devamlı gergin hissettirmesidir. Sigaranın sizi sakinleştirdiği fikri bir şehir efsanesidir.

SİGARA KULLANMAYAN

Sigara kullanmayanların bir gözü saatte değildir, masaya tıklatarak veya sarsarak bir sonraki sigara içme zamanını beklemezler. Onlar anın tadını çıkarır.

SİGARA KULLANAN

Sevgili sigara kullananlar, bu seneki tırnak modası uzmanları diyor ki nikotin sarısı bu sene hiç moda değil.

SİGARA KULLANMAYAN

Sigara kullanmayanlar, tırnaklarınız doğal görünücek asla nikotin sarısı olmayacaklar

SİGARA KULLANAN

Sigara akciğerlere zarar verir ve nefes almanızı zorlaştırır. Sigara kullananlar diğerleri kadar koşamaz ve derine dalamazlar. Bu kişilerin yaşlılık döneminde kronik obstrüktif akciğer hastalığına yakalanma riski de vardır. Bu hastalık ellerinizle burnunuz ve ağzınızı kapatıp nefes almaya benzer.

SİGARA KULLANMAYAN

Sigara kullanmayanların akciğerlerinde daha az balgam olur ve daha az enfeksiyon riski vardır. Sigara kullanmayanlar yaşlı olsalar dahi apartman merdivenlerini rahatlıkla çıkarlar. Sigara kullananlarınsa nefesi yarıda kesilir.

SİGARA KULLANAN

Resimdeki koyu renkli kısım akciğer, akciğer kanseridir. Sigara içmek onda dokuz oranında akciğer kanserine sebep olur. Akciğer kanseri olma riskiniz sigara başlama yaşınız azaldıkça, ne kadar uzun zamandır ve ne kadar içmenize bağlı olarak artış gösterir.

SİGARA KULLANMAYAN

Sigara kullanmayanları tebrik ediyoruz! Sizin akciğer kanserine yakalanma riskiniz oldukça düşük.

SİGARA KULLANAN

Resimdeki çirkin delik peptik ülserdir. Sigaradaki nikotin, helikobakter piloriyle savaşarak midenin işlevini güçsüzleştirir ve bu da ülsere neden olur.

SİGARA KULLANMAYAN

Burda çirkin sürprizler yok çünkü sigara kullanmayanların midesinde nikotin bulunmaz. Böylece midenin bağışıklığı güçlü kalır, örneğin helikobakter pilorinin peptik ülsere sebep olması gibi.

SİGARA KULLANAN

Resimde gördüğünüz kan pıhtısı ani ölüne neden olur. Sigara kullanan kişilerde kan pıhtısı oluşma ihtimali kullanmayan kişilere oranla iki katıdır.

SİGARA KULLANMAYAN

Sigara kullanmamak kan damarlarının sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

SİGARA KULLANAN

Sigara kullanan kişilerin sperm oranı, kullanmayanlarınkine göre daha azdır. Sigaradaki toksinler, menideki sperm kalitesini ve haretini azaltır ve hücre çeperini zedeler.

SİGARA KULLANMAYAN

Sigara kullanmayanların sperm sayısı daha fazladır. Meni sağlıklı kalır çünkü sigaradaki kimyasallar sperm sayısı ve hareketini engelleyemez.